Ultima oră

Accident mortal provocat de un român, în Italia

Un accident mortal provocat de un român a avut loc, de curând, în Italia. Este vorba, mai exact, despre un şofer care a lovit cu TIR-ul doi adolescenţi care se îndreptau spre liceu.

 

Un român a atras de partea lui un val de reactiin nervoase în Italia, după un accident provocat. Mai exact, acesta dat cu camionul peste doi adolescenţi din Sanremo, care mergeau la liceu.

Un şofer a dat cu TIR-ul peste 2 adolescenţi care mergeau la liceu. Un băiat de 17 ani a murit
Mai exact, potrivit Observatornews.ro, un băiat în vârstă de 17 ani a murit, în timp ce o fată se află în stare gravă, în urma accidentului rutier în care a fost implicată.

Totodată, cele două victime se aflau pe o stradă fără trotuar în momentul impactului violent. Totodată, şoferul susţine că nu i-a văzut pe cei doi minori.

În urma tragediei provocate, bărbatul care se afla la volanul TIR-ului în acel moment a fost arestat şi va fi judecat pentru omor.

Accident grav în Ungaria! Un şofer a murit, după ce două microbuze românești s-au ciocnit
Un alt accident a avut loc, de această dată în cursul zilei de vineri. Este vorba despre un bărbat din satul Oglinzi, comuna Răucești, Neamț, care și-a pierdut viața în urmă cu două zile, la data de 23 februarie 2024, într-un groaznic accident de circulație petrecut pe teritoriul Ungariei, la numai câțiva kilometri de vama românească Borș.

Potrivit anchetei desfășurate de oamenii legii, se pare că tragedia s-a produs în urmă coliziunii violente dintre două microbuze românești.

De cealaltă parte, colegul și consăteanul șoferului, care se afla pe bancheta din spatele șoferului, a suferit un traumatism cranian acut, potrivit informațiilor primite de la familia uneia dintre victime.

Accident rutier mortal pe „Drumul Morții”
Un accident cumplit a avut loc, vineri seara, 23 februarie 2024, pe DN2 (E85). Un şofer în vârstă de 64 de ani şi-a pierdut viaţa, în timp ce alte patru persoane au fost transportate la spital, una dintre ele fiind preluată cu ajutorul unui elicopter SMURD, în urma unui accident de circulaţie petrecut, vineri, pe DN2 (E85).

„Din primele date de la faţa locului a reieşit că în timp ce conducea un autoturism pe direcţia Buzău către Focşani, un şofer de 64 de ani, din Vrancea, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei şi a intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus pe sensul opus de mers, de către un bărbat de 63 de ani, din Bacău. Accidentul s-a soldat cu decesul şoferului de 64 de ani, din Vrancea, rănirea pasagerei acestuia, o femeie de 46 de ani, din Vrancea, rănirea şoferului din Bacău şi a 2 pasagere din maşina acestuia, 2 femei în vârstă de 63 şi 54 de ani, din Bacău.”, a transmis IPJ Buzău.

   

Citește și:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *