
Un bărbat de 64 de ani a murit, joi, după ce un altul a intrat peste el în locuinţă şi l-a atacat.
Agresorul a fugit de la locul crimei, dar a fost găsit de poliţişti într-un lan de floarea soarelui. Pentru că avea un obiect contondent, agenţii au tras 9 focuri de armă în aer şi spre el, bărbatul fiind rănit la picioare.
„La data de 31 iulie a.c., ora 17.05, Poliţia municipiului Drobeta-Turnu Severin a fost sesizată cu privire la faptul că un bărbat ar fi intrat în curtea locuinţei unui alt bărbat de 64 de ani, din comuna Devesel, şi l-ar fi lovit cu un obiect contondent în zona capului, iar ulterior ar fi plecat.
La faţa locului s-au deplasat poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Şimian, împreună cu jandarmi, care au constatat că aspectele sesizate se confirmă, bănuitul nefiind găsit.
Bărbatul de 64 de ani a fost găsit pe sol fără semne vitale, echipajul medical declarând decesul”, a transmis IPJ Mehedinţi.




