La data de 27 octombrie, polițiștii rutieri l-au oprit în trafic pe Dorian Popa. Celebrul influencer, în vârstă de 35 de ani, a fost tras pe dreapta în localitatea Domnești, județul Ilfov.
Dorian Popa, care a fost testat pozitiv pentru substanțe interzise, era îmbrăcat sumar.
Mai exact, tânărul purta doar un halat și lenjerie intimă. În picioare, acesta avea o pereche de pantofi sport.
La scurt timp după ce a fost testat pozitiv, el a fost condus la o unitate medicală din Bucureşti, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanţe interzise.
„S-a confirmat prezența în organism a cannabisului”, a anunțat, ulterior, sindicatul Europol.
După o perioadă în care nu a comentat acest caz, Dorian Popa a recunoscut, marți, într-un videoclip postat pe YouTube, că s-a drogat.
„Recunosc, am consumat canabis. Nu în ziua în care am fost oprit de poliție”, a afirmat influencerul.
„Vreau să-mi cer scuze toturor celor care mă urmăresc, tuturor celor care își încep diminețile cu vloggurile mele. Am greșit, indiscutabil! La vârsta și experiența de viață pe care le am, clar nu am circumstanțe atenuante”, a mai spus acesta.
În acest caz, Dorian Popa este cercetat de către polițiștii Biroului Accidente Ilfov, oamenii legii care, în ultimii ani, s-au ocupat de cazuri importante.
Sursa: StirilePROTV