
Primarul unei comune din Iași a fost reținut de polițiști după ce duminică, 26 octombrie, ar fi agresat doi adolescenți.
Potrivit BZI, incidentul ar fi avut loc după ce copiii ar fi mers în parcul din comună, unde, potrivit primarului George Cristea, există un regulament ce trebuie respectat de persoanele cu vârsta de peste 14 ani.
I-am văzut că erau 3, i-am întrebat dacă au buletin, au zis că nu îl au la ei. Le-am spus că în parc nu au acces pentru că au 14 ani. Bineînţeles că s-au întors şi au început să escaladeze gardurile, nu m-au ascultat. M-am dus la ei, i-am luat de după cap să îi duc la regulament să îl citească. Mi-au spus că ei nu sunt fraieri să-l citească. Sunt niște mizerii, au sunat la Poliție şi astăzi am avut surpriza să fiu reţinut pentru 24 de ore”, a transmis George Cristea, primarul PSD al comunei Grozești.
Incidentul a avut loc duminică, 26 octombrie, în comuna Grozești. În prezent, primarul PSD se află în arestul Poliției Răducăneni.




