Ultima oră

Resuscitat pe marginea drumului după un accident rutier

Un grav accident de circulație s-a produs sâmbătă dimineața pe Drumul European E85, în județul Suceava, pe raza localității Vadu Moldovei. Un bărbat de 64 de ani a fost resuscitat pe marginea drumului, după ce a intrat în stop cardio-respirator.

Coliziune între două autoturisme, pe raza localității Vadu Moldovei. Au intervenit pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare, și o ambulanță de prim-ajutor, cu sprijinul unui echipaj SAJ cu medic. Nu sunt persoane încarcerate. S-a acordat ajutor medical pentru două persoane, una dintre ele fiind în stop cardio-respirator. Cea de-a doua victimă prezenta atac de panică, au transmis salvatorii.

Aceștia au reușit să scoată victima, un bărbat de 64 ani, din stopul cardio-respirator. Este cu funcții vitale, dar inconștientă. A fost preluată de echipajul SAJ și va fi transportată la spital. Cea de-a doua victimă, cu atac de panică, a refuzat transportul la o unitate spitalicească.

   

Citește și:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *