Tristețe fără margini, printre CNAM-iști… O absolventă a colegiului în vârstă de doar 20 de ani – Rebeca Condrea – a fost găsită fără suflare într-un apartament din Cluj.
Rebeca Condrea era studentă la Facultatea de Psihologie din Cluj, Departamentul de Psihopedagogie Specială.
Colegii săi de facultate au fost cei care au făcut teribilul anunț:
Avea 20 de ani și era absolventă a Colegiului Național „Andrei Mureșanu”.
Surse Bistrițeanul.ro susțin că Rebeca Condrea a fost găsită în casă, în stop cardio-respirator. Tragedia s-a întâmplat în apartamentul din Cluj în care tânăra stătea în chirie. Suferea și de diabet.
Vestea a căzut ca un trăznet asupra foștilor săi profesori și colegi din CNAM.
„O inimă bună a încetat să mai bată, atâtea planuri mărețe, mereu binedispusă, mereu lăsând o amprentă bună, însă astăzi ai lăsat o amprentă asupra tuturor, o durere nemărginită ..Drum lin spre cer suflet frumos…!”, a transmis unul dintre prietenii Rebecăi Condrea.