EvenimentUltima oră

Tragedie: O șoferită și-a pierdut viața într-un accident rutier

O șoferiță de 50 de ani și-a pierdut viața pe loc, iar cele trei fiice ale sale au fost rănite grav, în urma unui accident devastator, produs pe DN2 (E85), pe raza comunei Pătrăuți, județul Suceava. Două dintre fiicele femeii se află în comă profundă la terapie intensivă, medicii luptând din toate puterile pentru salvarea acestora. A treia soră are leziuni de gravitate medie.

Toate cele trei paciente au avut nevoie de transfuzii de sânge imediat după internare, necesarul fiind asigurat din stocurile Unității de Transfuzii a spitalului. În prezent, nu mai sunt necesare transfuzii suplimentare.

Mașina în care se afla mama cu cele fiicele sale a fost lovită frontal de un TIR, care a pătruns pe contrasens. La volanul autocamionului, se afla un tânăr, de 31 de ani, din comuna Dorna Arini.

Femeia care a murit mergea spre Suceava cu cele trei fiice, cele două minore care mergeau la școală și fata mai mare, în vârstă de 21 de ani, care mergea la serviciu.

„La data de 15 septembrie în jurul orei 07:30 un bărbat de 31 ani, din comuna Dorna Arini în timp de conducea ansamblul auto format din cap trăgător și semiremorca pe DN2, pe raza comunei Pătrăuți, pe direcția Suceava către Siret, a pătruns pe sensul opus de mers unde a lovit frontal autoturismul marca Volvo, care circula din direcția Siret către Suceava.

   

Citește și:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *