Ultima oră

Român rămăs fără BMW-ul de 100.000 de lei, când voia să treacă frontiera

O simplă călătorie de vacanţa s-a dovedit cu ghinion pentru un bărbat ce voia să treacă în Bulgaria la volanul unui bolid valoros.

Un bărbat a rămas fără maşină după ce polițiștii de frontieră de la Vama Veche au constatat că autovehiculul nu îi aparținea.

În data de 03.09.2023, poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Vama Veche au efectuat formalităţile specifice controlului de frontieră asupra unui autoturism înmatriculat în România, la volanul căruia se afla un bărbat în vârstă de 41 de ani.

În urma verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat că autoturismul figurează ca bun căutat în vederea confiscării, alertă introdusă de autorităţile române.

Autoturismul care valoarează circa 100.000 lei a fost indisponibilizat la sediul instituției pentru continuarea cercetărilor.

Poliţiştii de frontieră efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tăinuire, urmând ca la finalizare să fie dispuse măsurile legale care se impun.

   

Citește și:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *