Eveniment

O fundație și o bancă vor construi în Târgu Jiu o casă pentru copiii fără părinți

O fundație și o bancă construiesc la Târgu Jiu o casă de familial pentru 12 copii fără părinți aflați în grija Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj. Stabilimentul ar urma să fie finalizat până la sfârșitul acestui an.
„12 copii și tineri din Târgu Jiu sunt cu un pas mai aproape de „acasă”.

Cu sprijinul Raiffeisen Bank, și cu susținerea și continua inspirație a ambasadorului nostru, David Popovici, construim o nouă casă familială care va oferi un mediu sigur, cald și stabil pentru copii cu nevoi speciale.

Nu e doar o clădire – e șansa la o copilărie mai bună, la grijă, la demnitate. Împreună, continuăm să închidem orfelinate și să deschidem uși spre acasă“, au transmis reprezentanții fundației „Hope and Homes for Children Romania“.

   

Citește și:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *