SportUltima oră

AMICAL / Pandurii a testat azi jucătorii din lot într-un meci amical cu Jiul Rovinari

Pandurii Târgu Jiu a testat astăzi din nou fotbaliştii aflaţi în probe jucând un meci amical cu echipa gorjeană de Liga 4 Jiul Rovinari. Meciul s-a disputat de la ora 10:00, pe terenul din Rovinari al echipei Jiul, scorul final fiind 5-1 pentru Pandurii Târgu Jiu.

Antrenorul Călin Cojocaru a trimis pe teren în prima repriză următorul unsprezece: Cătălin Iovicin, Emanuel Okeke, Carlos Corduneanu, Robert Petre, Ovidiu Rasoveanu, Robert Stancu, Alexandru Popescu, Felipe Acosta, Cătălin Afrim, Alfred Mensah şi Sean Aerts. În repriza a doua au mai jucat: Alexandru Opriţa, Marian Habet, Raul Cojocaru, Adrian Tănăsoiu, Ovidiu Lupuleţ, Horaţiu Peia, Eric, Bogdan Dănăricu şi Antonio Dumitrescu.

Felipe Acosta a deschis scorul în minutul 11 iar scorul la pauză a fost 2-0 pentru Pandurii, după ce Constantin Câcriumaru de la Jiul Rovinari a trimis în propria poartă, în minutul 22. La pauză, antrenorul echipei Pandurii, Călin Cojocaru, a schimbat majoritatea jucătorilor iar gazdele de la Jiul Rovinari au reuşit să înscrie pentru 2-1 în minutul 60 prin golul marcat de fostul jucător de la Pandurii, Romeo Rădoi. Până la finalul meciului jucătorii trimişi pe teren la Pandurii Târgu Jiu au reuşit să mai înscrie de trei ori, prin Lupuleţ, în minutul 63, Mensah, în minutul 83 şi Dumitrescu, în minutul 85.

Şi la acest meci au fost testaţi mulţi jucători aflaţi în probe, fiind menajaţi doar jucătorii cu unele probleme medicale. Antrenorul Călin Cojocaru a precizat că mai aşteaptă încă patru jucători să se alăture lotului săptămâna viitoare când Pandurii va avea programat încă un joc amical cu Viitorul Şimian. Acesta se va disputa miercuri, la Târgu Jiu.