Eveniment

Ce s-a ales de bărbatul din Văgiulești care a fost ajutat de Gigi Becali și și-a violat propria fiică

Bărbatul din comuna Văgiulești care a fost acuzat că și-a violat fiica minoră a ajuns să trăiască în condiții îngrozitoare. Acesta a rămas fără ambele picioare în urma bolii de care suferă. În plus, bărbatul a rămas singur, toți copiii pe care îi avea în grijă au fost luați în sistemul de protecție a copilului.

„Tatăl și mama au fost decăzuți din drepturi. Fata care a fost violată a ieșit din sistemul de protecție, pentru că a împlinit 19 ani. S-a căsătorit și a plecat. Andrei, copilul care avea probleme cu picioarele, este internat în centrul de la Vădeni. Ceilalți copii se află la află la asistenți maternali.

Tatăl este tot acasă. Nu a fost condamnat la închisoare cu executare. I s-a tăiat și cel de-al doilea picior. Casa este preluată de asociația noastră. El stă singur în casă. Are o viață chinuită și asta este, probabil, cea mai mare pedeapsă“, a spus Cristina Lia, președintele Asociației „Glasul Sufletului“, care a descoperit acest terifiant caz după ce s-a apropiat de fată. Faptele au fost scoase la iveală în anul 2020, când fata avea vârsta de 15 ani, iar tatăl 43 de ani și avea un picior amputat.

Casa din Văgiuleşti a fost donată de către omul de afaceri Gigi Becali în 2012. Acesta a aflat atunci de la televizor despre situaţia familiei Bucur, care ajunsese să stea într-un câmp cu unul dintre copii, pentru că ceilalţi fuseseră luaţi în plasament de Protecţia Copilului. Pe atunci europarlamentar, Becali a venit cu elicopterul la Văgiuleşti. A plătit 45.000 de lei pentru casă şi i-a mai dat familiei o sumă de bani pentru diferite cheltuieli. În plus, a cumpărat tot ce era nevoie în casă, de la televizor şi până la frigider şi maşină de spălat vase. În scurt timp, familia a vândut tot din casă și chiar au început să rupă gardul și podeaua casei ca să le pună pe foc.

   

Citește și:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *