SportUltima oră

Pandurii Tg-Jiu UMILITĂ în Cupa României de Jiul Petroșani. Vezi rezultatul RUȘINOS!

Miercuri s-au disputat 36 dintre cele 37 de meciuri programate în turul 1 al Cupei României.

S-au înfruntat cele 7 câștigătoare ale fazei regionale, plus alte 67 de formații din Liga 3. În mod normal, ar fi trebuit să se dispute 38 de partide, însă Sporting Juniorul Vaslui s-a calificat direct în turul 2, după ce Hușana Huși, adversara desemnată la tragerea la sorți, s-a desființat.

Rezultate spectaculoase în turul 1 al Cupei României
Scorul zilei a fost reușit de CSM Satu Mare, 12-1 pe terenul celor de la Progresul Șomcuta Mare.

O dispută interesantă a avut loc și la Petroșani, acolo unde echipa locală, Jiul, a trecut cu 7-1 de Pandurii Târgu Jiu. Formația condusă de Marin Condescu a refuzat participarea în Liga 3, invocând probleme organizatorice, și s-a înscris în al 4-lea eșalon.

Rezultatele turului 1 al Cupei României
Viitorul Darabani – Bucovina Rădăuţi 0-0 (5-4 după lovituri de departajare)
Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2-1
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 1-2
CSM Bacău – Dinamo Bacău 0-0 (3-4 după lovituri de departajare)
Sporting Lieşti – Aerostar Bacău 0-2
CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău 2-3
Sportul Chiscani – Viitorul Ianca 1-1 (1-5 după prelungiri)
CS Făurei – Recolta Gheorghe Doja 2-5
CSM Feteşti – Agricola Borcea 0-1
ACSM Olteniţa – Înainte Modelu 0-1
CSM Cetatea Turnu Măgurele – CSM Alexandria 1-1 (1-2 după prelungiri)
Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori 2-2 (4-3 după prelungiri)
ACSO Filiaşi – Vediţa Coloneşti 3-1
Real Bradu – Unirea Bascov 0-1
Atletic United Ploieşti – Flacăra Moreni 0-4
CSO Plopeni – CS Blejoi 0-1
Kids Tâmpa Braşov – KSE Târgu Secuiesc 0-0 (0-1 după prelungiri)
SR Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 4-0
Minerul Costeşti – Flacăra Horezu 0-2
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Şimian 3-0
CSM Jiul Petroşani – Pandurii Târgu Jiu 7-1
Progresul Ezeriş – Voinţa Lupac 1-1 (1-3 după prelungiri)
CSM Lugoj – Aurul Brad 7-2
Avântul Periam – Pobeda Star Bisnov 3-2
Frontiera Curtici – Progresul Pecica 0-3
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova 1-2
Luceafărul Oradea – Crişul Chişineu Criş 2-9
Crişul Sântandrei – Lotus Băile Felix 1-2
Sticla Arieşul Turda – Viitorul Cluj 0-9
Sănătatea Cluj – Minerul Ocna Dej 3-4
Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău 1-1 (5-3 după lovituri de departajare)
Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare 1-12
Avântul Reghin – Gloria Bistriţa Năsăud 1-2
ACS Târgu Mureş – Unirea Ungheni 1-5
Axiopolis Cernavodă – Gloria Albeşti 2-1
Unirea Alba Iulia – CS Ocna Mureş se joacă sâmbătă, de la ora 17:30

Articole asemănătoare:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Back to top button